background image
Zmiana rozmiaru czcionki: A A A

Dobra współpraca – Rodzinny Dzień Dziecka ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Lokalnych

W dniu 14 czerwca 2013 roku plac przy budynku siedziby Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych w Lubartowie na kilka godzin zamienił się w miejsce tętniące życiem i zabawą, a to wszystko za sprawą dzieci i ich święta. Tegoroczne obchody Dnia Dziecka z uwagi na padający deszcz zostały przeniesione o całe dwa tygodnie, nie stało to jednak na przeszkodzie, aby impreza zgromadziła ponad 100 radosnych dzieciaków.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubartowie w ramach współpracy z SIL współuczestniczył w organizacji i przebiegu „Rodzinnego Dnia Dziecka”, w którym brały udział dzieci z rodzin objętych pomocą społeczną, w tym podopieczni Świetlicy Środowiskowej MOPS w Lubartowie. Milusińscy mogli zobaczyć pokaz sprzętu policyjnego, wcielić się w rolę policjanta za kierownicą radiowozu i użyć sygnalizacji dźwiękowej, która wywoływała uśmiech na twarzach najmłodszych. Funkcjonariusze Komendy Policji zorganizowali pogadanki na temat bezpieczeństwa i odpowiadali na pytania dzieci. Atrakcje towarzyszące obejmowały gry i zabawy z nagrodami, m.in. rzut do celu, łamigłówki, malowanki, zabawy sprawnościowe. Nie zabrakło dmuchanej zjeżdżalni, która cieszyła się największą popularnością wśród uczestników imprezy.

Panowała rodzinna atmosfera, w zabawach dzieciom towarzyszyli rodzice, dziadkowie i opiekunowie. Konkurencje sportowe oraz inne atrakcje prowadzone były pod czujnym okiem pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubartowie oraz członków Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych. Na zmęczonych i głodnych czekał poczęstunek. Całość, jak co roku uświetniły występy wokalistów z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury    w Lubartowie.

Podczas uroczystości pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubartowie rozpowszechniali wśród dorosłych uczestników imprezy informacje  na temat wczesnej profilaktyki nowotworowej i zachęcali do wykonywania bezpłatnych badań. Podejmowano działania propagujące prewencję chorób nowotworowych, a zwłaszcza raka piersi, szyjki macicy oraz jelita grubego.

Na zakończenie przygotowano ogromną niespodziankę, którą były nagrody dla wszystkich uczestników zabawy. Impreza przebiegła spokojnie, sympatycznie i radośnie, a dzieciom umożliwiła przeżycie Dnia Dziecka w wyjątkowych okolicznościach. Udział w zawodach, przeżywane emocje i radość ze wspólnie spędzonego czasu w grupie rówieśniczej, stanowiły o powodzeniu imprezy. Na ogromne słowa uznania zasłużyło zaangażowanie wszystkich dzieci, ogromna pasja z jaką podchodziły do realizacji powierzonych zadań oraz kreatywność, jaką często musiały się wykazać.

IMG_5018 IMG_4994 IMG_4990  IMG_5066