background image
Zmiana rozmiaru czcionki: A A A

22 lipca dniem radości dzieci z Lubartowa

Imprezę pod nazwą „Międzynarodowe Dni Radości” zorganizowano w poniedziałek 22 lipca br. dla 180 dzieci i ich rodziców, podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubartowie. Została ona przygotowana przez Chrześcijańską Fundację Radość, holenderską fundację „Stichting Intentio” wspólnie z MOPS i Gimnazjum Nr 1 im. K.E.N w Lubartowie, gdzie miał miejsce festyn charytatywny.
Każdy uczestnik mógł przez kilka godzin korzystać z atrakcji, których nie brakowało. Do dyspozycji maluchów i starszych dzieci były dmuchane zjeżdżalnie, zamki i zabawki oraz bufet   z napojami i słodyczami. Wszyscy uczestnicy mogli dokonać wyboru darów dostarczonych przez gości z Holandii tj. odzieży, obuwia, zabawek, sprzętu sportowego, pościeli i artykułów gospodarstwa domowego. Zabawy i konkursy przy zaangażowaniu wolontariuszy oraz pracowników socjalnych, odbywały się przy dźwiękach muzyki. Dodatkową atrakcją dla dzieci była możliwość wykonania pamiątkowego zdjęcia. Na zakończenie „Międzynarodowego Dnia Radości” przygotowany został poczęstunek, a dzieci miały możliwość wygrania dodatkowych nagród podczas koła fortuny. Na zakończenie imprezy otrzymały niespodziankę ze słodyczami.                                       
W dniu 23 lipca 2013 roku 12 rodzin wielodzietnych obdarowano paczkami, które zostały dostarczone do ich domów przez przedstawicieli fundacji i pracowników socjalnych MOPS w Lubartowie
Podczas festynu pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubartowie kontynuowali również działania promocyjne w ramach Konkursu „Zdrowa Gmina”. Rozpowszechniali wśród dorosłych uczestników imprezy informacje na temat wczesnej profilaktyki nowotworowe i zachęcali do wykonywania bezpłatnych badań. Podejmowano działania propagujące prewencję chorób nowotworowych, a zwłaszcza raka piersi, szyjki macicy oraz jelita grubego.
Z pewnością 22 lipca stał się dniem radości dzieci z Lubartowa. Oto krótka fotorelacja z Ww. przedsięwzięcia.