background image
Zmiana rozmiaru czcionki: A A A

Dzień Seniora 2013 r.

Dnia 30 października br. z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych w Dziennym Domu Pomocy Społecznej w Lubartowie został po raz kolejny zorganizowany Dzień Seniora. Spotkanie to odbyło się w ramach prowadzonego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubartowie projektu „Dzienny Dom Pomocy Społecznej w Lubartowie formą wsparcia i integracji lubartowskich seniorów”.
W spotkaniu udział wzięło pięćdziesiąt osób – podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Lubartowie oraz przedstawiciele władz miasta. Pan burmistrz Janusz Bodziacki do zebranych seniorów skierował ciepłe słowo wraz z życzeniami. Goście zostali poczęstowani ciastem i herbatą. Seniorzy prezentowali swoje wiersze i piosenki, chętnie brali udział w zorganizowanych konkursach. Było wspólne śpiewanie znanych utworów muzycznych. Spotkanie uświetniły występy dzieci ze świetlicy środowiskowej przy MOPS. Wszyscy seniorzy zostali obdarowani skromnymi upominkami. Na zakończenie zaprezentowała się kapela „Lubartowiacy”. Radosny klimat udzielił się wielu uczestnikom spotkania porywając ich do tańca.
Impreza spełniła oczekiwania organizatorów i podopiecznych, przywracając im radość życia i ograniczając poczucie osamotnienia poprzez umożliwienie uczestnictwa w życiu publicznym i kulturalnym.