background image
Zmiana rozmiaru czcionki: A A A

Mikołaj w Świetlicy Środowiskowej

Od lat Mikołajki kojarzą się z wielką radością i przyjemnością. Co roku każde dziecko z niecierpliwością oczekuje dnia, kiedy odwiedzi go Św. Mikołaj i przyniesie długo wyczekiwany prezent. Jest tylko jeden warunek – trzeba być grzecznym! A nam udało się to spełnić, dlatego też  w tym roku zabawa mikołajkowa była wyjątkowo udana. Zorganizowana została wspólnie  z klubem AA, działającym przy Stowarzyszeniu „Nadzieja”.
Podczas imprezy dzieci bawiły się wyśmienicie, prym wiodły tańce i zabawy ruchowe. Mimo sędziwego wieku Św. Mikołaj również bawił się doskonale. Dzieciaczki brały także udział w licznych konkursach z nagrodami. Dla milusińskich został przewidziany poczęstunek, były owoce, ciasteczka i soki.
W oczach dzieci zabłysły iskierki kiedy na koniec zabawy Mikołaj zapowiedział, że ma dla każdego paczkę pełną niespodzianek. Chciał jednak upewnić się, że daje prezenty grzecznym dzieciom, dlatego też wypytywał o ich zachowanie, prosił o wierszyki i piosenki. Usłyszał także wiele obietnic, że w nadchodzącym Nowym Roku dzieci postarają się być jeszcze bardziej grzeczne, bo przecież grudzień bez Mikołaja nie byłby taki uroczy! Na koniec spotkania każdy z uczestników otrzymał pamiątkową fotografię z Mikołajem.