background image
Zmiana rozmiaru czcionki: A A A

Spotkanie Opłatkowe w Dziennym Domu Pomocy Społecznej

Święta Bożego Narodzenia to jedne z najważniejszych i najbardziej wyczekiwanych świąt w naszej tradycji. Do tych świąt przygotowania są bardzo długie i staranne. W tych dniach chcemy spędzić jak najwięcej czasu w miłej atmosferze. W czasie tych świąt nie zapominamy także o nieznajomych, samotnych i chorych, czego wyrazem jest dodatkowe nakrycie na stole podczas wigilijnej kolacji.

Tego dnia nie ma obcych, a każdego przybyłego traktujemy jak upragnionego gościa. Dla nas takimi gośćmi są osoby samotne, które z różnych powodów zmuszone są spędzić te święta w osamotnieniu, bez możliwości podzielenia się opłatkiem z bliskimi, zaśpiewania kolęd. To właśnie z myślą o takich osobach po raz kolejny zorganizowaliśmy, w ramach projektu socjalnego, przygotowanego przez pracowników socjalnych z Rejonu Pracy Socjalnej Nr IV oraz kierownika DDPS „Spotkanie Opłatkowe 2014”.  Spotkanie odbyło się w dniu 11 grudnia 2014 roku w siedzibie Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Lubartowie przy ul. Krzywe Koło 36. W spotkaniu wzięło udział 25 osób, głównie byli to pensjonariusze Dziennego Domu Pomocy Społecznej jak i podopieczni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubartowie. Wśród zaproszonych gości była osoba duchowna –  proboszcz ks. Andrzej Majchrzak, Pan Janusz Bodziacki Burmistrz Miasta Lubartów oraz za – ca kierownika MOPS Pani Halina Stanisławska. Zostały złożone życzenia przez Panią Halinę Stanisławską oraz burmistrza Pana Janusza Bodziackiego. Ksiądz Andrzej odczytał słowa z Ewangelii, po których wszyscy uczestnicy spotkania dzielili się opłatkiem.

Na spotkanie zostały przygotowane przez pracowników DDPS tradycyjne potrawy wigilijne. Nie zabrakło również drobnych upominków od Mikołaja dla każdego z uczestników. Cała uroczystość przebiegała w miłej i, można by powiedzieć, rodzinnej atmosferze. Nie zabrakło tradycyjnych dwunastu potraw, wspólnego śpiewania kolęd.

Uroczystość spełniła oczekiwania organizatorów i podopiecznych. Wielu z nich podziękowało za pamięć i miłą atmosferę, bo przecież w taki dzień nikt nie powinien być sam, a naszym obowiązkiem jest o tym pamiętać.