background image
Zmiana rozmiaru czcionki: A A A

Ferie 2015 w Świetlicy Środowiskowej

Tegoroczne ferie zimowe rozpoczęliśmy warsztatami literackimi w filii Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Mickiewicza. Wspólne spotkania były wędrówką po literaturze  w cyklu ,,Zima słowem malowana”. Dzieci także próbowały swoich inwencji twórczych podczas zajęć z origami pn. ,,Papierowe cudeńka”. Zajęcia zakończyły się wystawą prac wychowanków ,, Zabawa w kolory”, zorganizowaną w filii biblioteki, na którą wszystkich serdecznie zapraszamy.
Dużym zainteresowaniem promującym aktywność fizyczną cieszył się cykl zajęć sportowo-rekreacyjnych w hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego im.K.Sanguszki  i  na basenie w Szkole Podstawowej Nr. 3 w Lubartowie. Zorganizowano turnieje piłki nożnej, gry i zabawy ruchowe, gimnastyka i hula-hop oraz nauka gry w kometkę.
Niesamowitą frajdę sprawiło dzieciom zaproszenie na pizzę przez właściciela pizzerii ,,Włoska robota”. Po jej konsumpcji dzieci jednogłośnie stwierdziły, że jest to najlepsza pizza w naszym mieście.
Dużą frekwencją cieszyła się wycieczka do piekarni, podczas której dzieci  zapoznały się z zawodem piekarza i popróbowały lubartowskich słodkości. W Świetlicy zorganizowane zostały również warsztaty kulinarne ,,Kucharzyk 2015″, gdzie wraz z zaproszonymi gośćmi delektowano się specjałami pełnymi witamin.
Wyjątkową atrakcją dla milusińskich była wycieczka do Lublina i zwiedzanie Zamku Lubelskiego. Dzieci uczestniczyły w zajęciach interaktywnych pt. ,,Jak dawniej budowano zamki”. Z zaciekawieniem wysłuchały legendy ,,O czarciej łapie” oraz zaprojektowały i wykonały w grupach własny zamek. Wycieczkę zakończył poczęstunek w McDonalds.
Nasi wychowankowie stwierdzili,że ferie ze Świetlicą są zawsze N A J L E P S Z E!|
Dziękujemy dzieciom za zaangażowanie, rodzicom za zaufanie i przyjaciołom za wsparcie!