background image
Zmiana rozmiaru czcionki: A A A

Wakacje 2017 r. w Świetlicy Środowiskowej

 

Dnia 17 sierpnia 2017r. dzieci ze Świetlicy Środowiskowej uczestniczyły w wycieczce do Bałtowa.

Na miejscu zostały bardzo ciepło przywitani przez przewodnika, z którym zwiedziły Jurapark. Podziwiały naturalnej wielkości modele dinozaurów oraz innych prehistorycznych stworzeń. Następnym, jakże emocjonującym punktem wycieczki, było zwiedzanie Oceanarium. Dzięki nowoczesnej technologii dzieci dowiedziały się, jak wyglądało podwodne życie miliony lat temu.

Entuzjazm wśród naszych wychowanków wzbudziło także zwiedzanie Bałtowskiego Zwierzyńca tzw. Safari. Najpierw odbyli przejażdżkę amerykańskim autobusem (school busem) pomiędzy zwierzętami współcześnie żyjącymi (m.in.: strusie, lamy, wielbłądy, dziki, konie, jelenie i wiele innych gatunków) rozmieszczonymi na wielohektarowym terenie.

Następnym punktem wyprawy była wizyta u czarownic w Sabatówce. Tam zadaniem dzieci było przejście przez drewniany labirynt domków czarownic i wielką pajęczynę. Na zakończenie wizyty uczestniczyły w mini przedstawieniu cyrkowym.

Uwieńczeniem wycieczki był spływ tratwą i zabawa na placu zabaw, gdzie dzieci z wielką radością mogły rozładować swoją energię.

Natomiast 31.08. 2017 r. został zorganizowany wyjazd do Parku Trampolin „Mania Skakania” w Lublinie. Dzieci miały możliwość uczestniczenia w lekcji wychowania fizycznego na wesoło. Pod czujnym okiem instruktorów skakały do basenów z gąbkami, uczyły się przewrotów i salt, rzucały piłką do kosza skacząc na trampolinie.