background image
Zmiana rozmiaru czcionki: A A A

Dzieci ze Świetlicy Środowiskowej na Farmie Iluzji

W dniu 12.07.2018 r dzieci z naszej placówki udały się na wycieczkę do świata magii i iluzji. Podczas wizyty w tym magicznym miejscu mieliśmy okazję zobaczyć mnóstwo eksponatów, instalacji i rzeźb zaprzeczającym zasadom grawitacji i wydającym się wręcz niemożliwymi.

Wycieczka rozpoczęła się od lekcji ,, iluzja na wesoło”, podczas której  pani przewodnik wprowadziła nas w tematykę złudzeń optycznych. Następnie zaczęła się prawdziwa przygoda z magią. Wychowankowie odkrywali tajemnice studni nieskończoności, niemożliwego trójkąta, ścieżki złudzeń, mebli olbrzyma oraz magicznego domku. Dużą popularnością cieszył się iluzyjny żart, który pozwolił uwiecznić na zdjęciu własną głowę na talerzu. Niezapomnianym wrażeniem była niewątpliwie latająca chata tajemnic – drewniany domek, w którym dzieją się istne czary: woda płynie do góry, ludzie nie mogą utrzymać równowagi itp.

Wielką atrakcją dla najmłodszych była dżungla w środku parku i emocjonująca przeprawa tratwami na drugi brzeg. Wiele emocji wzbudziło przejście  tunelem zapomnienia oraz bajkowy pałac cieni. Po obiedzie chwilą wytchnienia były pyszne lody i odpoczynek w zatoce piratów.

Szaleństwa bez granic dostarczyło najmłodszym pole dmuchańców, gdzie mogły wyskakać się do woli, starsi w tym czasie bawili się na karuzelach wesołego miasteczka, a najodważniejsi zmierzyli się ze strachem na wielkim młocie.

Nasza podróż do świata iluzji wniosła w nasze życie niezapomniane i  wspaniałe wrażenia.  Z wielka przyjemnością jeszcze tam wrócimy!