background image
Zmiana rozmiaru czcionki: A A A

Dzień Seniora 2011 r.

20 października br w sali widowiskowej Spółdzielni Mieszkaniowej w Lubartowie odbyło się tradycyjne już spotkanie z okazji obchodów Dnia Seniora. Uroczystość została zorganizowana w ramach realizacji zadania publicznego „Działalność na rzecz osób w wieku emerytalnym przez pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubartowie i Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Lubartowie.

Uroczystość zgromadziła klientów Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubartowie, Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Lubartowie, pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej w Jadwinowie, członkowie Klubu Złotego Wieku w Lubartowie. W spotkaniu uczestniczył również Burmistrz Miasta Lubartowa Pan Janusz Bodziacki, który powitał zebranych seniorów i złożył im najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta.

Całej uroczystości towarzyszyła miła atmosfera, o którą zadbali pracownicy ww. instytucji.

Przygotowana była również część artystyczna, w której brała udział młodzież z Gimnazjum Nr 1 w Lubartowie, Zespól Pieśni i Tańca Lubartowiacy oraz klienci MOPS i pensjonariusze DDPS, przedstawiając swoje umiejętności recytatorskie.

Seniorzy chętnie brali udział w zorganizowanych dla nich zabawach, wspólnym tańcu i śpiewie. Serdeczną atmosferę spotkania dopełniały rozmowy z zaproszonymi gośćmi przy ciastku i herbatce oraz były płynące z serca jednej z uczestniczek spotkania, podziękowania dla organizatorów za pamięć i szacunek dla osób starszych.