background image
Zmiana rozmiaru czcionki: A A A

Świetlica jesienią

W naszej świetlicy o każdej porze roku wiele się dzieje. Można tu spędzić czas w sposób przyjemny i pożyteczny. Wysoką frekwencję i zainteresowanie dzieci świetlica zawdzięcza ciekawemu i urozmaiconemu programowi zajęć. Odbywają się tu zajęcia: muzyczne, artystyczne, sportowe, plastyczne z wykorzystaniem wielu technik tj. farby, masa papierowa, gliniana i kamienna, karton, szkło, płótno, drewno. Uwieńczeniem starań naszych wychowanków było zorganizowanie wystawy pt. „Jesienne inspiracje”, którą można podziwiać do 10 grudnia w Filii Nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. A. Mickiewicza przy ul.3-go Maja 24 A.
W naszej placówce dzieci mogę się pobawić, ,odrabiać lekcje, rozwijać swoje zdolności   i zainteresowania a także poszerzać zakres wiedzy z różnych dziedzin. Ostatnio dużym zainteresowaniem cieszył się quiz wiedzy o Narodowym Święcie Niepodległości, kształtujący  u wychowanków postawę patriotyczną.
Nasza świetlica to nie tylko miejsce zabaw. Jeżeli któreś z dzieci ma jakiś problem zawsze może skorzystać z pomocy pedagoga, wychowawcy i psychologa. Dwa razy w tygodniu (poniedziałki i środy) psycholog prowadzi zajęcia indywidualne i grupowe z dziećmi. Celem tych zajęć jest rozwijanie  umiejętności szkolnych oraz udzielanie wychowankom wsparcia.
Dbamy nie tylko o rozwój osobowościowy naszych podopiecznych, ale także o ich sprawność fizyczną i koordynację ruchową. Służą temu zajęcia taekwondo, które prowadzone są nieodpłatnie przez Panią Anitę Pasek-Suska. Ta sztuka walki wyrabia u dzieci przyzwyczajenia, które mogą poprawić jakość ich życia oraz być może uratować życie im lub ich kolegom. Program edukacyjny „Tiger” wdrażany jest w przyjemny, pełen gier, zabaw czy scenek sytuacyjnych sposób.
Jeżeli doskwiera Ci nuda- przyjdź! Przekonaj się, że świetlica to atrakcyjna forma spędzania czasu wolnego. Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach od 12.00 do 18.00 a w dni wolne od nauki szkolnej w godzinach od 10.00 do 16.00.